הרמן שטרוק (1944-1876) נחשב לאחד מאמני ההדפס החשובים בגרמניה ובארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה העשרים. במשך למעלה מארבעים שנות פעילותו כאמן מצליח ומוערך, הוא יצר שפע של עבודות על נייר, בעיקר בשני סוגי נושאים - הדיוקן והנוף.

בסדרת הדיוקנאות המפורסמים שלו הנציח שטרוק את גדולי הרוח והמדע של זמנו, ביניהם צייר את הציור הנודע ביותר בקרב יהדות זמננו - דיוקנו של תיאודור הרצל.

במקביל לעבודתו האמנותית שטרוק לקח חלק חשוב בפעילות הציונית, העולמית והארצישראלית. במסגרתה השתתף דרך קבע בקונגרסים הציוניים והיה שותף ליוזמות אמנותיות לאחר עלייתו ארצה.

בין היוזמות המרכזיות שבהן היה מעורב שטרוק, הביאה להקמת המוזיאון ב"בית דיזנגוף" (לימים - מוזיאון תל אביב לאמנות) וחידוש בצלאל, האקדמיה לאמנות בירושלים.

שטרוק זכה להכרה כמורה דגול לאמנויות הגרפיות והחל ללמד את שפת ההדפס האמנותי עוד בשהותו בגרמניה. בין תלמידיו הרבים היו מקס ליברמן, לוביס קורינת, מארק שאגאל, יעקב שטיינהרדט, יוסף בודקו ואחרים.

קרא עוד

מוזיאון הרמן שטרוק, שנבנה ונוסד בביתו בחיפה, מאפשר הצצה אל חייו הצבעוניים ועשייתו העשירה של אחד מחשובי האמנים הבינלאומיים, בתחום ההדפס במאה העשרים.

לצד תערוכות עכשוויות ומתחלפות בתחום אמנות ההדפס, הבוחנות את מדיום ההדפס כאחת הסוגיות המרכזיות ביצירתו של שטרוק, מוצגים פריטי ריהוט ושטיחים, חפצים אישיים, ספרים וציורי שמן של הרמן שטרוק, על מנת להעניק למבקרים חווית ביקור בבית האמן.

הרמן שטרוק (1944-1876) היה מחשובי האמנים בתחום ההדפסים במאה העשרים. במשך למעלה מארבעה עשורים של פעילותו כאמן מצליח ומוערך, יצר שטרוק שפע של עבודות על נייר, בעיקר בשני סוגי נושאים - הדיוקן והנוף. בסדרת הדיוקנאות המפורסמים שלו הנציח שטרוק את גדולי הרוח והמדע של זמנו, ביניהם צייר את הציור הנודע ביותר בקרב יהדות זמננו - דיוקנו של תיאודור הרצל.

עבודותיו מייצגות את הרוח התוססת של השינוי בעשורים הראשונים של המאה ה-20, מסורת לצד עולם משתנה של קידמה ותיעוש, השטייטל היהודי לצד החלום הציוני ופסיפס מגוון של דמויות ונופים.

ביתו של שטרוק, שנבנה בשנת 1924 ועוצב על ידי האדריכל הנודע אלכסנדר ברוולד, שימש גם כסטודיו וכסדנת לימוד לחוג תלמידיו, שהתמחו בטכניקות ההדפס השונות. במרוצת הזמן הוכרז הבית כמבנה לשימור. בשנת 2013 הוכנו תכניות שיקום ושימור המבנה, על ידי משרד האדריכלים בראון-שלומי-כרמי. בשנת 2014 הושלם שיקום ושימור המבנה לפרטיו ובהתאם לסגנונו המקורי.

מטרת המוזיאון היא להאיר את דיוקנו של הרמן שטרוק על כל מעגלי יצירתו ופועלו התרבותי והחברתי. בתצוגות המוזיאון משולבים פריטי ריהוט ושטיחים, חפצים אישיים, ספרים וציורי שמן של הרמן שטרוק מאוספו של נתן ברנשטיין אחיינו של שטרוק, לצד יצירות מאוסף המוזיאון.

ביוני 2014 בקומה העליונה של המוזיאון נפתח מרכז פעילות יצירתית הדפס. במרכז נערכות סדנאות יצירה, כולל סדנאות הדפס ותחריט, פיסול וציור. לצד הסדנא מוצגות תערוכות מתחלפות שבוחנות את מדיום ההדפס כאחת הסוגיות המרכזיות ביצירתו של שטרוק שהופכת אותה לרלוונטית עבור אמנים עכשוויים.

במוזיאון מתקיימות פעילויות לכל המשפחה בהן: הדרכות על חייו ופועלו של שטרוק ואמנות ההדפס, הרצאות אמנים, אירועים ומפגשים עם נציגים בולטים ממגוון תחומי המחקר והעשייה התרבותית.

 

סגור

שעות פתיחה:

ימים א' - ד'   16:00-10:00

יום ה'           19:00-16:00

יום ו'            13:00-10:00

יום שבת       סגור

צור קשר:

קופה

04-9127090

שיווק ומנויים

04-9115990

אירועים

04-9115986

סיורים מודרכים , חוגים וסדנאות

04-9115944

מחירון כניסה:

 

  כרטיס כניסה כרטיס כניסה משולב מחיר להדרכה בעברית לקבוצה למוזיאון אחד
[ 15 איש ומעלה ]
רגיל 35  ₪ 60  ₪ 35 ₪
נוער (5-18)/ שוטר/ חייל/ סטודנט 23  ₪ 35  ₪ 23 ₪
אזרח ותיק 17.5  ₪ 30  ₪ 17.5 ₪
נכה 23  ₪ 35  ₪  23 ₪
משפחתי (זוג+2) 90  ₪ 140  ₪  
ילד נוסף במשפחה 10  ₪ 15  ₪  

** ‎בימים חמישי ושישי, הכניסה לתערוכות במוזיאון הרמן שטרוק תהיה ב20 ש"ח בלבד. המבצע בתוקף בין התאריכים 11.5.17-15.10.17
ההטבה תקפה לתערוכות בלבד ולא כוללת אירועים וסדנאות מיוחדות. ההטבה הינה חד פעמית, לכרטיס כניסה אחד בלבד, ותקפה לאותו יום.

*תושבי חיפה זכאים להנחה ברכישת כרטיס כניסה למוזיאון הרמן שטרוק ומוזיאון העיר: מחיר כניסה למבוגר 28 ש"ח - מחיר כניסה לילד 18 ש"ח (בהצגת תעודה מזהה)

*לקבוצות המעוניינות להגיע לסיור מודרך (ישנן הדרכות גם בשפות זרות) צרו קשר - 04-9115944

*עובדי עיריית חיפה זכאים ל-25% הנחה בכניסה לתערוכות ולאירועים במוזיאוני חיפה, בהצגת כרטיס עובד/תלוש משכורת.

מפת הגעה:

כתובת המוזיאון: ארלוזרוב 23, חיפה

חפשו אותנו ב חפשו אותנו ב Waze

הטבות והנחות:

הטבות לחברי מועדון הכרטיס

10% הנחה בפעילויות במוזיאוני חיפה
לחברי מועדון הכרטיס של מזרחי טפחות.

ההנחה תקפה בכניסה והדרכות בתערוכות, בקולנוע, הרצאות, פעילויות לילדים, בחנויות המוזיאון

הטבות למחזיקי כרטיס ישרכארט

כרטיס כניסה חינם לתערוכות ולאירועים נבחרים במוזיאון למחזיקי כרטיס אשראי ישראכרט הרשומים לתכנית המסלולים (מוגבל לכרטיס אחד)
כניסה זוגית ללא תשלום לתערוכות בלבד לבעלי כרטיסים מסוג "פלטינה" ו"סיגניה" "מועדון אל – על".הטבות למחזיקי כרטיס אמריקן אקספרס

כרטיס כניסה לתערוכות בחינם ליחיד תמורת 420 כוכבים למחזיקי כרטיס אשראי של אמריקן אקספרס - למימוש ההטבה ופרטים נוספים.

כניסה זוגית ללא תשלום לתערוכות בלבד לבעלי כרטיסים מסוג סינטוריון פלטינה ומועדון אל על.

 

 

הטבה לאזרחים וותיקים בימי שלישי!

שלישי בשלייקס - כניסה עבור אזרחים וותיקים לתערוכות המוזיאון ב-10 ש"ח בלבד.

הטבות לעובדי עיריית חיפה

 

25% הנחה לעובדי עיריית חיפה בכניסה לתערוכות, אירועים, הרצאות, פעילויות לילדים ועוד.
20% הנחה בחנויות המוזיאון 

הטבה למורידי האפליקציה - חיפאי VIP
הטבות עבור תושבי חיפה בהצגת האפליקציה - חיפאי VIP. 
הטבה לעמותת אמנים יוצרים בישראל

חברי עמותת "אמנים יוצרים בישראל" - עלות כניסה 10 ש"ח בלבד בהצגת כרטיס חבר עדכני.

עולים חדשים עד שנה בארץ ללא תשלום בהצגת תעודת עולה

רוצים לדעת מה חושבים עלינו?

עוד במוזיאוני חיפה